Bulliqi: Beteja nuk ka përfunduar, Llapi s’ka kohë për kthim prapa

0
Kryetari aktual i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka reaguar pasi Podujeva ka shkuar në balotazh. Përmes një postimi në Facebook, Bulliqi ka thënë se beteja nuk ka përfunduar dhe se do të vazhdojë. “Të...

Lladrovci: Driton Ajazi është veç një bedel i keqbërësve

0
Ramiz Lladrovci thotë se e ka pritur se do të fitojë pa balotazh në Drenas, por që pret fitore të padiskutueshme më 14 nëntor. Sipas tij qytetarët e Drenasit nuk do...

Me flamur kombëtar, familja Jashari del për të votuar

0
Qytetarët e Kosovës sot që nga ora 07:00 e mëngjesit kanë filluar të ushtrojnë të drejtën e tyre për të votuar për t’i zgjedhur përfaqësuesit e tyre lokal, asamblistët dhe kryetarët...

Voton Glauk Konjufca: Sot është ditë e rëndësishme për demokracinë

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka votuar sot në zgjedhjet lokale që po mbahen në gjithë territorin e Kosovës. Pas votimit, Konjufca ka folur edhe...

Ky do të jetë moti për ditën e zgjedhjeve

0
Përgjatë ditës së diel, është paraparë të mbahet mot i vranët me intervale të shkurta dielli, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. “Vranësirat herët në mëngjes vende-vende mund të sjellin ndonjë rigë të...

Këto pamje të bacës Rifat Jashari në përkrahje të Idealit ‘çmendin’ PDK-në në Skenderaj!

0
Ideali i Bekim Jasharit, ka filluar të trondit PDK-në e Skenderajt. Kjo tronditje e PDK-së, përveç idealit, po ia bënë edhe deputeti i saj Bekim Haxhiu – Kamishi që ka dalë në...

Takimi në Rashkë: Rakiç i thotë Vuçiqit “do të mbrohemi me çka kemi”

0
Në Rashkë ka filluar takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe liderëve serbë në Kosovë nga Lista Srpska. Në këtë takim po marrin edhe shumë qytetarë serbë, të cilët, me radhë...

Drejtori i Policisë për aksionin në veri: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacioneve

0
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, në një konferencë për shtyp pas aksionit në veri tha se lidhur me operacionin e zhvilluar sot dyshohet se ka pasur rrjedhje...

Çfarë turpi! Çfarë njolle t’zezë don me ia lanë Drenicës!”, Blerim Latifi ‘godet’ PDK-në:...

0
Profesori universitar, filozofi dhe ish-kandidati për deputet i PDK-së, Blerim Latifi, ka kritikuar pikërisht Partinë Demokratike të Kosovës, se po organizon makineri propagandistike kundër familjes Jashari në Skenderaj. Latifi kështu shprehet përmes...

Kusari-Lila: Kësaj radhe jam kthy për mos me lënë Gjakovën në dorën e Aleancës

0
Kandidatja për Kryetare të Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, e shoqëruar nga Ministri i Financave dhe Transfereve Hekuran Murati, U.D së Ministres së Shëndetësisë Dafina Gexha-Bunjaku, Deputeti Ardian Gola si dhe...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ