Detaje të reja për tragjedinë në Kroaci, dyshohet se shoferin e zuri gjumi

0
Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kroaci. Si pasojë e këtij aksidenti dyshohet të kenë humbur jetën 10 persona, të gjithë nga Kosova. Nga mediat kroate është...

Vuçiq: Do të kemi presione të mëdha lidhur me Kosovën

0
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar se pret presione të mëdha për çështjen e Kosovës. Vuçiq, duke folur në televizionin serb “Pink” ka pranuar se duhet ta thotë një lajm të keq. “Lajmi i...

Gërvalla: Vizituam secilin pacientë, fëmijët, e kishin të shkruar në fytyrë tmerrin e përjetuar

0
Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla përmes një postimi të saj në Facebook ka treguar për gjendjen e të aksidentuarve dje në Kroaci. Ajo ka thënë se vetëm një nga të lënduarit është...

“Mos hani ushqim kudo”- IKSHPK bën thirrje për kujdes gjatë këtyre ditëve të nxehta...

0
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë thirrje për kujdes në ushqyerje gjatë kësaj periudhe kur temperaturat janë të larta. Nga IKSHPK-ja është bërë thirrje të shmanget konsumimi i mishit, peshkut, suxhukut...

Rritja e rasteve me coronavirus, MSH dhe IKSHPK u bëjnë thirrje qytetarëve që të...

0
Numri i të infektuarve me coronavirus është rritur në dy ditët e fundit, ndërkaq Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në vazhdimësi i bëjnë thirrje qytetarëve që të...

The hand rail is going a little faster than the moving sidewalk.

0
Happy Sunday from Software Expand! In this week's edition of Feedback Loop, we talk about the future of Windows Phone, whether it makes sense to build media centers discuss the preferences...

Mathematica 10 released on Raspberry Pi

0
Happy Sunday from Software Expand! In this week's edition of Feedback Loop, we talk about the future of Windows Phone, whether it makes sense to build media centers discuss the preferences...

I can’t browse the sites I like at work because company firewall policy is...

0
Happy Sunday from Software Expand! In this week's edition of Feedback Loop, we talk about the future of Windows Phone, whether it makes sense to build media centers discuss the preferences...

I built an app that does triangulation of points on the earth

0
Happy Sunday from Software Expand! In this week's edition of Feedback Loop, we talk about the future of Windows Phone, whether it makes sense to build media centers discuss the preferences...

OneNote for iOS and Mac lets you attach files

0
Happy Sunday from Software Expand! In this week's edition of Feedback Loop, we talk about the future of Windows Phone, whether it makes sense to build media centers discuss the preferences...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ