Apple Server Most Powerful rack optimized server

0
Happy Sunday from Software Expand! In this week's edition of Feedback Loop, we talk about the future of Windows Phone, whether it makes sense to build media centers discuss the preferences...

Rritja e rasteve me coronavirus, MSH dhe IKSHPK u bëjnë thirrje qytetarëve që të...

0
Numri i të infektuarve me coronavirus është rritur në dy ditët e fundit, ndërkaq Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në vazhdimësi i bëjnë thirrje qytetarëve që të...

Mustafa për marrëveshjen: Qeveria Kurti ia dorëzoi sovranitetin Rezolutës 1244

0
Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit ish-kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për marrëveshjen e sotme të arritur në Bruksel mes palës kosovare dhe asaj serbe për çështjen e targave si dhe...

My microwave is too small to fit the microwave popcorn bag

0
Happy Sunday from Software Expand! In this week's edition of Feedback Loop, we talk about the future of Windows Phone, whether it makes sense to build media centers discuss the preferences...

PDK: Marrëveshja e arritur në Bruksel përbën regres për Kosovën dhe e forcon më...

0
Partia Demokratike e Kosovës thotë se e ka mbështetur vendimin e Qeverisë për vendosjen e reciprocitetit në targa, por shton se tërheqja e saj nga ky vendim kaq shpejt dhe në...

Përparim Rama thotë se do ta mposht Arben Vitinë në balotazh

0
Kandidati i LDK-së për Prishtinën, Përparim Rama, është shprehur i bindur se do të mund Arben Vitinë në balotazhin e 14 nëntorit. Ai në një postim në Facebook ka thënë se beson...

Valon Syla “godet” Qeverinë Kurti: A ka naj seks me kolege? A ka naj...

0
Shkruan: Valon Syla Nuk ka opozitë nëse krejt partitë politike nuk ja kërkojnë dorëheqjen Naser Ramadanit edhe Lul Rakës. Se 1 herë thanë me kërkesë të Albin Kurtit e Qeverisë, se u...

Sveçla: Prania e Policisë në pikat kufitare nuk është provokim, e as kërcënim, po...

0
Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla tha sot se Policia e Kosovës po qëndron në pikat kufitare me Serbinë për siguri të qytetarëve dhe kjo sipas tij nuk...

Sveçla: Ka përfunduar koha kur Kosova nënshtrohet, mesazhin e kanë kuptuar Beogradi e Brukseli

0
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se ka përfunduar epoka kur Republika e Kosovës nënshtrohet, dhe se sipas tij, këtë mesazh tashmë e kanë kuptuar Beogradi dhe Brukseli....

Kusari-Lila: Kësaj radhe jam kthy për mos me lënë Gjakovën në dorën e Aleancës

0
Kandidatja për Kryetare të Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, e shoqëruar nga Ministri i Financave dhe Transfereve Hekuran Murati, U.D së Ministres së Shëndetësisë Dafina Gexha-Bunjaku, Deputeti Ardian Gola si dhe...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ