“Rrini se kemi nevojë për ju” nuk mjafton – gjenerata mjekësh në ikje

0
Kushtet jo të mira në punë, paga e ulët dhe synimi për një jetë më të mirë, janë vetëm disa nga arsyet që po e shtyjnë Alban Blakajn të largohet nga...

Mbështetje e madhe për Shaqir Totaj në Përdrini, Korishë, Atmaxhë e Malësi e Re

0
Kandidati për Kryetar të Prizrenit Shaqir Totaj së bashku me Kryetarin e PDK-së Memli Krasniqi, anëtarë të Shtabit dhe kandidatët për Asamble që gravitojnë në ato anë, mbrëmë janë pritur me...

Valon Ramadani: Ferizaji do të jetë i pastër dhe do të ketë sa më...

0
Kandidati i VV-së për kryetar të Ferizajt, Valon Ramadani, ka premtuar se do të ketë shumë gjelbërim dhe patërti në këtë qytet nëse ai vjen në krye të komunës. Ai ka thënë...

Kajtazi: Rajoni në prag të kolapsit energjetik, Kosova pengon çdo projekt prodhimi, madje edhe...

0
Gazetari Vehbi Kajtazi ka reaguar pasi në media po raportohet se rajoni është në krizë energjetike, raporton Gazeta Express. Kajtazi përmes një cicërime në Twitter ka thënë se derisa rajoni është në...

AAK në Pejë akuzon Gazi Muhaxherin për keqpërdorim të 2.2 milionë eurove

0
Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë ka akuzuar kryetarin aktual, Gazmend Muhaxheri se ka keqpërdorur 2.2 milionë euro nga buxheti i komunës. Sipas AAK-së, buxheti i komunës së Pejës...

Sali ​Berisha tregon pse Kosovës nuk po ia japin vizat

0
Ish-kryeministri Sali Berisha në foltoren e tij, e cila është ndalur sot në Elbasan, është shprehur se Kosova nuk është duke marrë vizat për shkak të krimit të organizuar shqiptar.Berisha thotë...

“Ferronikeli” ndërpret punën, Lladrovci tregon arsyet

0
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se kompania “Ferronikeli” e ka ndërprerë punën përkohësisht. Sipas Lladrovcit, arsye për këtë është kriza energjetike në Evropë dhe ngritja e çmimit të...

Media gjermane: Shqipëria dhe Kosova kërcënohen nga përmbytje, priten reshje rekord

0
Përmbytje të mëdha rrezikojnë të prekin vendin tonë gjatë kësaj jave dhe javës së ardhshme. Alarmi është dhënë nga media gjermane “Focus.de”, e cila parashikon që reshjet e shiut të kapin...

Gjykimi ndaj Haradinajt e Gucatit: Ja kur do të përballen me dëshmitarin

0
Dëshmitari i parë i Zyrës së Prokurorit të Specializuar në rastin e ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së do të dëgjohet më 18 shtator. Procesi i rregullt gjyqësor ka...

Limaj: Kurti po sjell marrëveshje të këqija, po na kthen në vitin 2011

0
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka komentuar marrëveshjen për targa të arritur në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë. Ai u shpreh se kryeministri Kurti po sjell marrëveshje të këqija. Tutje, ai shtoi...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ