Memli Krasniqi: Prizreni do mbetet Jerusalemi i PDK-së

0
Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Prizren, ku ka takuar qytetarët e Zhurit, Hasit, Tusuzit dhe qendrës së Prizrenit. Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi thotë se në këto...

Kurti ritakon pas 16 vjetësh zyrtarin policor

0
Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë të ditur se pas 16 vjetësh sot është ritakuar me pjesëtarin e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, Besart Ahmeti. Ai me anë të një...

Pse meriton votën Rrustem Berisha, në garën për Pejë

0
Gjenerali Rrustem Berisha është kandidati për kryetar të Pejës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Duke marrë pjesë mbrëmë në Debatin për Pejën, në RTV 21, Rrustem Berisha ka treguar...

Latifi paralajmëron VV’në: Komoditeti që e ka në këto zgjedhje, do t’i dëshpërojë

0
Njohësi i çështjeve politike, Blerim Latifi, ka vlerësuar se Lëvizja Vetëvendosje si rrjedhojë e rezultatit të zgjedhjeve të përgjithshme, ka krijuar komoditet edhe në zgjedhjet lokale. Për këtë, Latifi ka paralajmëruar...

Sveçla: Ka përfunduar koha kur Kosova nënshtrohet, mesazhin e kanë kuptuar Beogradi e Brukseli

0
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se ka përfunduar epoka kur Republika e Kosovës nënshtrohet, dhe se sipas tij, këtë mesazh tashmë e kanë kuptuar Beogradi dhe Brukseli....

Memli Krasniqi propozon që të hiqet balotazhi: Është deformim i vullnetit të popullit

0
Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi shprehet optimist për rezultat të mirë zgjedhor të kësaj partie në zgjedhjet e 17 tetorit. Por ai është kundër balotazhit, thotë se është deformim i vullnetit...

Gashi thotë se fushata e Kurtit i favorizon kandidatët e VV-së, ndërsa fushata e...

0
Publicisti Shkëlzen Gashi ka thënë se është e rëndësishme se si do të zhvillohet fushata mes kandidatëve për kryetarë të komunave këto dy javë. Ai thotë se rol të madh, si pozitiv...

Haradinaj: Prishtinën do ta bëjmë vend ku secili do të dëshirojë ta ketë shtëpi

0
Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka marrë mbështetje nga banorë të lagjeve të ndryshme të kryeqytetit. Haradinaj ka theksuar se të gjithë pa përjashtim po i japin mbështetje...

Memli Krasniqi për marrëveshjen e targave: Po shkojmë drejt “Zajednicës”

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka bërë një vlerësim lidhur me vendimet e ndërmarra nga institucionet e BE’së lidhur me shtensionimin e situatës në veri. Krasniqi, në emisionin...

Mustafa për marrëveshjen: Qeveria Kurti ia dorëzoi sovranitetin Rezolutës 1244

0
Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit ish-kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për marrëveshjen e sotme të arritur në Bruksel mes palës kosovare dhe asaj serbe për çështjen e targave si dhe...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ