Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla përmes një postimi të saj në Facebook ka treguar për gjendjen e të aksidentuarve dje në Kroaci.

Ajo ka thënë se vetëm një nga të lënduarit është dërguar për në Zagreb, ndërsa të gjithë të tjerët në spitalin e qytetit. Dy prej tyre janë në trajtim intensive, të tjerët në gjendje stabile shëndetësore.

Ajo shkruan se bashkë me Kryeministrin Kurti, kolegët ministra Sveçla dhe Vitia dhe shefin e Kabinetit të Presidentes, z. Vela dhe të shoqëruar nga Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç, Ministri i Punëve të Jashtme Gordan Grliç Radman, Ministri i Shëndetësisë Vili Berosh dhe Ministri i Mbrojtjes Mario Banoziç kanë vizituar pacientët një nga një.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here