Ballina

Halil Geci: -Rrahman zeza, çka i bane vetes, faqen e zezë me një mal të shame

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
6:09 / 1 October 2022

Veprimtari dhe bashkëpuntori i ngushtë i Ibrahim Rugovës, Halil ka reaguar përsëri për situatën rreth grevës në Kosovë

Pjesë nga postimi i tij në rrjetin social facebook

E tërë Kosova e dinë se kush qëndronte mbas greves

Mbas greves qendronin opozuzaret me Rrahmanin bajraktar.

Rrahman zeza vetit ç’ka i bane,një faqe të zezë e një mal me të shame.

Gjithmon ndodhë kështu siç i ka ndodhur tani të ndjerit Rrahman !
Kur kapesh dhe shoqerohesh me te keqin gjithëmon te han dreqi,ty Rrahman te ka hanger Dreqi i vogël ai i madhi ka me te hanger në janar,se ti vet e ke caktuar daten…!

E more Rrahman zeza,je plak e nuk je mbushur mend, a nuk e dishe se kur dikush ta qet doren rreth qafe e ta rreh shpinen, duke u munduar te perfitojn me ty dije mir se nëna tu ka …!

Deri kurë ki me u mësua o Rrahman zeza.
Opozuzaret ishin te bindur,dhe kishin paralajmeruar 6 muaj para greves ramjen e qeveris Kurti 2,thonin me bindje të plot se në shtatorë bjen qeveria.

Në ate kohë mendoja me veten si mundet të ndodhë me ra kjo qeveri kur i ka mbi 61% vota shqiptare,dhe të gjithë pritnim me vesh në krah se qka do te ndodhë, nganihere thoja me veten,ndoshta i bjen rusia me atom dhe po dojka mi vra qeverin,e me shpetuar opozita.

Kur pa pritmas doli Brigada me listen serbe dhe Vuqiqin,Duke e kercnuar Albinin dhe qeverin e ti. Pastaj dolen opozitaret krah per krah me Rrahmanin me te njajten datë me te njajten ditë me Vuqiqin kerkonin rrezimin e qeveris. Unë si budalla qe jam nuk e kuptova qka po kerkonin ata.
Ata kishin pas kerkua lesh,dhe leshin e moren.

Sot ndegjova se Rrahmani e paska shty greven per janar mi marrur leshin e tjerrur për segjadet e opozuzarve.

Ata që thonin se Çeverin Kurti 2 do ta rrezojn në shtator,kan pasur të drejt, se nuk ishte fjala për shtatorin që shkoj por për shtatorin e 2031 .

Po me duket po e ndegjoj Albinin duke folur vet me vete,ev opozit,por edhe ty Rrahman tu rritet ndera plot me gezime ju mbusht dera,po qma keni thya….ju se bashku me brigaden dhe Vuçiçin,ma keni bërë një fushatë aq te mirë sikur me ju pas porositur.

Albin urime posti i kryeministrit edhe për nja 10 vite, urimin e ke nga unë Halil Geci,por ma se shumti e ki nga mbeshtetsit e Vuqiçit opozuzaret.

O djal kur ta don ta don,ani mendonin gjynahat ta nenshtojn qeverin,ani kushë Memli pipiluçi Lumir kerkushi dhe ekipet e partive te vogla që qokatnin si sorrat në ….