Ballina

Zeka “godet”SBASHK-un: Është dashtë me mat prapanicën, jo me bë hajgare me fëmijët tanë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
4:57 / 2 October 2022

Postimi i plotë i gazetarit Milaim Zeka

Dy fjale per greven, dhe nje keshille

Une kam qene kunder greves, kunder menyres, dhe kunder kohes qe u mbajte. Ama, kur u fillu, u dashte me shku deri ne fund.

Po greva gjason me punen e nje majmuni. Kish qene nje majmun, i cili kishte perbi nje pjeshke me berthame. Kur i erdhi momenti me nxjerre perjashta, nuk e nxirrte dot. E derguan ne spital, edhe permes operacionit, ia nxoren.

Prej ketije momenti, sahere qe majmunit i nxirrnin pjeshka perpara, maspari e fuste mbrapa, duke testu nese ia zinte prapanica, pastaj e hante. Edhe ju: u daahte me mat prapanicen, pastaj me hy ne greve. Askush nuk ua kemi pas me borgj me ba hajgare me femijet tane qe nje muaj, edhe me na i traumatizu ata.

Kjo nuk ju falet. Per kete kam kerkuar edhe nga foltorja e Parlamentit qe ju te sindikatave duhet me ba reforma radikala. Reforma nr nje: Duhet me dhane doreheqje! Pike!