Një super kompjuter ka parashikuar fituesin e Ligës së Kampionëve për edicionin 2021-2022, me Manchester United që ka më shumë gjasa të triumfojë sesa Paris Saint-Germain.

Djajtë e Kuq janë një nga katër klubet angleze të përfshira në këtë garë, veç mbajtësit të trofeut në fuqi, Chelsea, fituesit të vitit 2019, Liverpooli, dhe finalistit të sezonit të kaluar, Manchester City.

PSG-së i janë shtuar gjasat për të fituar trofeun, falë nënshkrimit të Lionel Messit, i cili do të shpresojë ta udhëheqë klubin francez drejt triumfit të parë në histori, pas disa vitesh shpenzime marramendëse dhe dhimbjeje në zemër.

Lista e plotë e parashikimit të fituesve të super kompjuterit të Ligës së Kampionëve:

1# Manchester City – 16% (shanset e triumfit)

2# Bayern Munich – 11%

3# Chelsea – 10%

4# Liverpool – 9%

5# Barcelona – 8%

6# Real Madrid – 6%

7# Manchester United – 5%

8# Ajax – 5%

9# RB Leipzig – 4%

10# Paris Saint-Germain – 4%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here