Profesori universitar, filozofi dhe ish-kandidati për deputet i PDK-së, Blerim Latifi, ka kritikuar pikërisht Partinë Demokratike të Kosovës, se po organizon makineri propagandistike kundër familjes Jashari në Skenderaj.

Latifi kështu shprehet përmes një postimi në facebook, i cili këtë e cilëson si turp.

Ai tutje shkruan se PDK-jë po don me i lanë njollë të zezë Drenicës.

Krejt makineria propagandistike dhe organizative e PDK- së është koncentru në Skenderaj, kundër Familjes Jashari. Çfarë turpi! Çfarë njolle t’zezë donë me ia lanë Drenicës!”, shkruan Latifi në facebook, përcjell gazeta “Bota sot”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here