Drejtori i Policisë për aksionin në veri: Dyshohet se ka pasur rrjedhje të informacioneve

0
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, në një konferencë për shtyp pas aksionit në veri tha se lidhur me operacionin e zhvilluar sot dyshohet se ka pasur rrjedhje...

Çfarë turpi! Çfarë njolle t’zezë don me ia lanë Drenicës!”, Blerim Latifi ‘godet’ PDK-në:...

0
Profesori universitar, filozofi dhe ish-kandidati për deputet i PDK-së, Blerim Latifi, ka kritikuar pikërisht Partinë Demokratike të Kosovës, se po organizon makineri propagandistike kundër familjes Jashari në Skenderaj. Latifi kështu shprehet përmes...

Kusari-Lila: Kësaj radhe jam kthy për mos me lënë Gjakovën në dorën e Aleancës

0
Kandidatja për Kryetare të Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, e shoqëruar nga Ministri i Financave dhe Transfereve Hekuran Murati, U.D së Ministres së Shëndetësisë Dafina Gexha-Bunjaku, Deputeti Ardian Gola si dhe...

“Rrini se kemi nevojë për ju” nuk mjafton – gjenerata mjekësh në ikje

0
Kushtet jo të mira në punë, paga e ulët dhe synimi për një jetë më të mirë, janë vetëm disa nga arsyet që po e shtyjnë Alban Blakajn të largohet nga...

Mbështetje e madhe për Shaqir Totaj në Përdrini, Korishë, Atmaxhë e Malësi e Re

0
Kandidati për Kryetar të Prizrenit Shaqir Totaj së bashku me Kryetarin e PDK-së Memli Krasniqi, anëtarë të Shtabit dhe kandidatët për Asamble që gravitojnë në ato anë, mbrëmë janë pritur me...

Valon Ramadani: Ferizaji do të jetë i pastër dhe do të ketë sa më...

0
Kandidati i VV-së për kryetar të Ferizajt, Valon Ramadani, ka premtuar se do të ketë shumë gjelbërim dhe patërti në këtë qytet nëse ai vjen në krye të komunës. Ai ka thënë...

Kajtazi: Rajoni në prag të kolapsit energjetik, Kosova pengon çdo projekt prodhimi, madje edhe...

0
Gazetari Vehbi Kajtazi ka reaguar pasi në media po raportohet se rajoni është në krizë energjetike, raporton Gazeta Express. Kajtazi përmes një cicërime në Twitter ka thënë se derisa rajoni është në...

AAK në Pejë akuzon Gazi Muhaxherin për keqpërdorim të 2.2 milionë eurove

0
Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë ka akuzuar kryetarin aktual, Gazmend Muhaxheri se ka keqpërdorur 2.2 milionë euro nga buxheti i komunës. Sipas AAK-së, buxheti i komunës së Pejës...

Sali ​Berisha tregon pse Kosovës nuk po ia japin vizat

0
Ish-kryeministri Sali Berisha në foltoren e tij, e cila është ndalur sot në Elbasan, është shprehur se Kosova nuk është duke marrë vizat për shkak të krimit të organizuar shqiptar.Berisha thotë...

“Ferronikeli” ndërpret punën, Lladrovci tregon arsyet

0
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se kompania “Ferronikeli” e ka ndërprerë punën përkohësisht. Sipas Lladrovcit, arsye për këtë është kriza energjetike në Evropë dhe ngritja e çmimit të...