Lajme

Albin Kurti e Arben Vitia në ballë të Paradës së Krenarisë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
4:47 / 10 June 2023

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia e kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e Paradës së Krenarisë.

Aty janë parë shefi i zyrës së Bashkimit Eurpian në Kosovë Tomas Sznuyog, ambasadori francez Olivier Guerot dhe shefi i EULEX Gunar Wigemark.

Marshi nisi nga sheshi “Skënderbeu” e vazhdoi tutje.

Në këtë marsh po marrin pjesë shumë qytetarë të cilët ishin aty në përkrahje të komunitetit LGBTI.