Lajme

Ministri i Jashtëm i Iranit thotë se do i përgjigjen menjëherë maksimalisht çdo sulmi të Izraelit

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
2:53 / 19 April 2024

Ministri i Jashtëm i Iranit ka deklaruar se përgjigja ndaj çdo veprimi ushtarak nga Izraeli do të jetë ‘e menjëhershme dhe në një nivel maksimal’.

Ky reagim i tij vie për CNN, pas raportimeve se Izraeli ka nisur sulme raketash dhe dronësh ndaj Irani