LATEST ARTICLES

Profesori Qollakaj për hetimet e sulmit në Gllogjan: Mendohet për akt terrorist

0
Profesori Fatmir Qollakaj në “Info Magazinë” në Klan Kosova foli në lidhje me sulmin në Gllogjan të komunës së Deçanit, ku mbetën të vrarë tre persona. Ai tha se gjatë hetimit preliminar...

Lul Raka flet për variantin e ri të COVID-19: Vaksinohuni menjëherë

0
Mikrobiologu Lul Raka, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka dhënë informacione për variantin e ri të COVID-19, variantin Omikron. Raka ka thënë se varianti Omicron ka një numër jashtëzakonisht të...

Ambasadori kroat në Shqipëri: “Bota serbe” po legjitimohet me “Ballkanin e Hapur”

0
Ambasadori i Kroacisë në Shqipëri, Zlatko Kramariq, ka folur mbi iniciativën e “Ballkanit të Hapur”, ku tha se është shumë e rëndësishme që pasojat politike, të njihen sa më shpejtë të...

Njoftim me rëndësi nga Ambasada gjermane: Ndryshohet procedura e dhënies së termineve

0
Ambasada e Gjermanisë në Kosovë, ka njoftuar se ka ndryshuar procedurën e dhënies së termineve. Kjo për shkak të kërkesave të shumta për caktim të terminëve për me qëllim të nisjes...

Presidentja Osmani ndan fotografinë e binjakeve të saj ndërsa festojnë 28 Nëntorin (FOTO)

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndarë një foto mjaft të lezetshme të binjakeve të saj, në faqen e saj zyrtare të Facebook-ut, për nder të 28 Nëntorit. Në atë imazh shihen...

Kosova e mposht Danimarkën në basketboll

0
Dardanët kanë arritur që ta marrin një fitore shumë të rëndësishme në shtëpi përballë Danimarkës me rezultat 78-73. Kosova arriti që t’i fitoj tre çerekët e parë me nga pesë pikë secilin,...

Mesazhi i Macron për Shqipërinë: Ju mbështesim për në BE

0
Presidenti Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga homologu i tij francez, Emmanuel Macron, me rastin e Ditës së Pavarësisë. Teksa përcjell përgëzimet në emër të popullit francez, Macron shpreh dëshirën...

Administrata Biden për 9 muaj ka krijuar 5.6 milionë vende të reja pune

0
Zëvendës-presidentja e SHBA-ve, Kamala Harris, ka njoftuar se administrata Biden ka krijuar më së shumti vende pune në historinë amerikane. Ajo nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram ka bërë të ditur...

Kurti takohet me kadetë të FSK-së, studentë të Akademisë së Forcave të Armatosura të...

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Mbrojtës, Armend Mehaj, koloneli i FSK-së, Hamdi Pollomi dhe asistentja ekzekutive e kryeministrit, Valë Gjonbalaj, priti në takimi katër...

Ministri Çeku: Nga sakrifica e familjes Jashari, mësojmë për lirinë tonë

0
Në kuadër të aktiviteteve të Javës së Flamurit dhe në nderim dhe kujtim të figurës më emblematike të popullit shqiptar, Familjes Jashari, sot më 28 nëntor, në 109-vjetorin e Ditës së...