Lajme

Haradinaj i ashpër me Kurtin: Të japë dorëheqje, po e shtyn një autonomi për veriun

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:59 / 8 December 2022

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së dhe deptutet i Kuvendit të Kosovës, nëpërmjet një postimi në Facebook, ia ka kërkuar dorëheqjen kryeministrit Albin Kurti.

Ai ka shkruar se Kurti po e shtynë një autonomi për veriun.

“Insistimi me çdo kusht i mbajtjes së zgjedhjeve në veri, është pjesë e këtij skenari e jo nevojë për rikthim, as të ligjit e as të demokracisë në këtë pjesë të Kosovës. Por ky skenar “nuk do të kalojë” as nga Kurti e as nga sejmenët e tij!” – shkroi Haradinaj.