Bota

Zelensky i drejtohet popullit: Rezistoni, ky shans vjen një herë në jetë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:37 / 5 March 2022

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i ka bërë thirrje popullit të tij që ta vazhdojë rezistencën ndaj përpjekjeve ruse për pushtim.

Ai ka vlerësuar rolin e civilëve ukrainas dhe luftëtarëve që po rezistojnë.

Zelensky ka thënë se kjo është një kohë e veçantë për Ukrainën dhe është një mundësi jetësore për secilin që të rezistoj,.

“Ukrainas që gjendeni në qytetet ku ka hyrë armiku, sulmoni”, ka shkruar ai.

Zelenksy ka publikuar edhe një video, ku ka dhënë një deklaratë për popullin ukrainas.