Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 2 mijë e 295 raste të reja, si dhe janë konfirmuar edhe 18 viktima nga ky virus

Sot po ashtu janë shëruar 1 mijë e 193 qytetarë, kurse numri i rasteve aktive është 24 mijë e 939.

Gjithashtu, në 24 orët e fundit janë vaksinuar 16 mijë e 862 persona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here