Ballina

Rexhaj: Prej se ka dalë Kurti në skenë, ka punuar për interesa të Serbisë e Rusisë…

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
5:27 / 8 December 2022

Rreth situatës në veri ka reaguar edhe veprimtari dhe njohësi i çështjeve politike Sali Rexhaj

Postimi i plotë i Rexhajt në rrjetin social facebook

Prej se ka dale Kurti ne skene ka punuar per interesa te Serbise e Rusise , e kunder interesave te Kosoves e Amerikes.

Sa ishte ne opozite e pengonte shume forcimin e rrumbullaksimin e shtetesise, por nuk arrinte qe ta ndalonte, tani si kryeminister e ka ndaluar dhe po e rrezikon çdo dite.

Une per vete kam paralajmeruar e kundershtuar kete njeri avanturier e te papergjegjesi, por ai arriti qe tu pastroj trurin masave dhe tani e ka humbe plotesishte kontrollin ne Veri dhe po e rrezikon per te treten here brenda nje viti sigurin e shtetit te Kosoves e partnereve tane.

Ti detyrosh serbet me polici per te marre pjese ne zgjedhje, ose te mbahen zgjedhje ne komuna me shumice serba pa serb, eshte çmenduri.

Ky njeri po i perdore krejte metodat e Millosheviqit karrshi qytetareve serb te Kosoves. Me serb duhet te ulet secili politikan e te merret vesh, duke u bazuar ne kushtetuten e Kosoves e marreveshjet nderkombetare, nuk ka gje me te lehte, vetem duhet pase dituri e vullnet.

Kurtit keto gjera i mungojne, per fat te keq.