Lajme

“Shpërthen” në Serbi: Humbe nga një skuadër që u turpërua 6-1…Dorëhiqu PIKSI….

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:06 / 9 December 2022

Trajneri i Serbisë, Dragan Stojkoviq, është deklaruar se nuk do tërhiqet edhe pas eliminimit nga Kupa e Botës.

Stojkoviq, ka thënë se e dinte që do ta ketë të vështirë pozitën e dytë në grup, shkruan Danas.

“E dija se do të ishte e vështirë të merrja vendin e dytë në grup. Deklaratat se jemi gati thuhen sepse po i lexojnë të huajt. Nëse do të thoshim që po largohemi të lënduar, do të ishte diku një alibi. Kjo është arsyeja pse ne donim të ruanim energjinë pozitive. Shpresonim që gjendja e fitnesit të kapërcehej diku dhe që me fillimin e kampionatit gjërat të ishin në rrugën e tyre”, ka theksuar Stojkoviq.

“Por, kjo ishte e pamundur. Nga ana tjetër, ne e dinim dhe ju e dinit që Brazili është favorit në një grup të vështirë. Ata përfaqësojnë një dimension tjetër, një nivel tjetër. E dinim që do të kishte një lu. ftë për vendin e dytë mes tre skuadrave të tjera. Janë gabimet tona, unë jam dikush që e shikoj foton realisht”.

Ai theksoi se në disa momente duhet të bënim më mirë.

“Lojtarët dhanë maksimumin e tyre, këtë e tregojnë edhe disa parametra. Shihet dëshira, sakrifica, gjithçka që duhet të ketë një ekip. Në disa momente nuk duhet ta kishim dhënë fitoren, për sa i përket Kamerunit. Ne duhet të fajësojmë veten për këtë. Këto janë gjëra për t’u analizuar”.

Zvicra shënoi fitore të premten ndaj Serbisë, me rezultat 3-2, duke e eliminuar përfundimisht nga Kupa e Botës.