Ballina

Nuk ka shpëtim, Qeveria duhet ta pranojë njërin nga këto dy plane”

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
12:55 / 31 January 2023

Profesori universitar Rrahman Paçarizi ka thënë se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe, dhe autonomia e kamufluar brenda planit franko-gjerman janë të dëmshme për Kosovën.

Paçarizi përmes një postimi ka shkruar se Qeveria e Kosovës është e detyruar të pranojë njërin nga këto dy planet.

Gjatë ditës së sotme është protestuar në Prishtinë kundër formimit të Asociacionit të Komunave me shumicë serbe