Lajme

Kurti dhe Abazoviq takohen në Turqi (VIDEO)

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:06 / 12 March 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me mandatarin për krijimin e qeverisë së re në Mal të Zi, Dritan Abazoviqin.

Takimi i tyre ka ndodhur në Antali të Turqisë, aty ku të dy po marrin pjesë në Ditën e dytë të Forumit për Diplomaci, përcjell Klankosova.tv.

Pamjet gjatë përshëndetjes së tyre, janë publikuar nga aktivisti i Vetëvendosjes në Ulqin, Bledar Nelaj.

Aty shihen Kurti dhe Abazoviq teksa bëjnë një bisedë të shkurtër.

https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=372910061362101&external_log_id=5df14fab-cbf6-49ed-9bf1-8d81a2ff26d9&q=albin%20kurti%20abazoviq