Ballina

Bunjaku: Thoishit LDK-ja pleq, e Kurti a i ri po iu duket a ?

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:47 / 26 July 2023

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku-Rexhepi, e ka quajtur të dobët dhe të moshuar kryeministrin e vendit, Albin Kurtin.

Bunjaku-Rexhepi duke qeshur ka thënë se VV-ja gjithmonë është shtirur se ka liderin më të ri, ndërkohë që tani kanë dy liderë opozita më të ri dhe Kurti mbetët më i vjetri.

Kjo Qeveri s’ka bërë asnjë gjë pozitive. O hiç, hiç asgjë. Mund të them se është kryeministri më i dobët në Republikën e Kosovës. Nëse ka ndonjë vlerë do t’ia njohja. Gjithmonë është shtirë si lideri më i ri, mund të them se tani për këtë kohë është lideri më i vjetër. Edhe për nga mosha tani është më i vjetri. AAK-ja është parti e vogël. Këto tri partitë më të mëdhaja që janë po i marrë. Tanë kohën janë thirr që LDK-ja me pleq me pleq, tani e kanë një lider të ri si Lumir Abdixhikun. Kështuqë që Kurti është më i vjetër se dy liderët opozitar dhe nuk mendoj se ka bërë diçka pozitive Kurti por është kryeministri më i dobët që pas luftës.’’, tha ajo në “PolitikOFF”

https://www.youtube.com/watch?v=pRTZAd0fkG4