Lajme

Torte: Pa u distancuar nga politika e tradhtarit Isa Mustafa dhe shokëve të tij, LDK kurrë më nuk do të ringjallet.

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:00 / 30 November 2023

PDK, LDK, AAK dhe Nisma, aspak nuk ia kanë dertin e Kosovës dhe popullit të shumëvuajtur të Kosovës, kur e kritikojnë padrejtësisht Albin Kurtin dhe Qeverinë e tij, por qëllimi i vetëm i tyre është ta pengojnë Albin Kurtin dhe Qeverinë e tij për reformat që synon t’i bëjë në Drejtësi, Prokurori dhe Gjyqësi, ku janë ngulitur me vite sekserët e Hashim Thaçit, Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmit Limajt.

LDK dhe Lumir Abdixhiku me shokë, tërësisht e kanë shlyer frymën rugoviane në LDK, sepse nuk kanë bërë asgjë që të zbardhen qindra vrasje të aktivistëve të LDK-së, duke filluar nga Tirana gjatë luftës dhe pas luftës në Kosovën e lirë e të pavarur, duke mos e anashkaluar vjedhjen e parave të “3%” që mërgata i dërgonte shqiptarë i dërgonte për luftën e UÇK-së.

Pa u zbardhur vrasjet e aktivistë të LDK-së dhe pa u distancuar nga politika e tradhtarit Isa Mustafa dhe shokëve të tij, LDK kurrë më nuk do të ringjallet.