Lajme

Meritoni bën deklaratën e fortë: Po mendoj martesë dhe bebush me Ilnisën

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
12:47 / 20 May 2024

Meriton Mjekiqi ka folur për Big Brother Vip Live nga shtëpia e BBV3.

Ai është shprehur se me Ilnisën po mendon të martohet dhe të krijojë familje.

Meriton: Para se të hyj këtu, më thoshte një shok do lidhesh, do lidhesh, i thoja po ik oreee, jo se nuk lidhem..
Si e fitoi Ilnisa dashurinë tënde?

Merioni: E dua për femrën që është, për nënën, për shpirtin, talentin dhe për dashurinë që më ka dhënë dhe i kam dhënë, thoja a ka mundësi njeri me u dashuru kaq shumë.

Me ikjen e Ilnisës u lëndova, ishte dhoma e bardhë një përjetim tjetër nga çifti në suitë, ishte Egla aty, për mua ishte një lojë e Eglës për me na fut atje dhe që njëri prej nesh të linte shtëpinë. Koha kur Ledioni mori zarfin dhe lexoi emrin e Ilnisës, unë u ula s’kisha dëshirën me u çu me u ngrit, me vazhdu. Mendoj për një beshush, fejesë, martesë jashtë.